Цинк на захисті імунітету

Здавалося б, як такий маленький хімічний елемент, як цинк, може так сильно впливати ледь не на усі сфери життєдіяльності організму.

Про користь вітаміну С та вітаміну D добре знають і дорослі, і діти. А от чим корисний цинк? Обговоримо маловідомі факти про цей хімічний елемент, який так необхідний кожній людині. Почнемо з того, що цинк є другим за вмістом мікроелементом в організмі після заліза. І на відмінну від нього, цинк повсюдно представлений у клітинах тіла. Його дефіцит може завдати відчутної шкоди здоров’ю.

ТОП-5 продуктів з високим вмістом цинку, які варто включити до раціону фото – tiens5.com.ua

Людина отримує цинк виключно зовні, тобто, з їжею. Міститься він у морепродуктах (найбільше — в устрицях), молочних продуктах, яйцях, у бобових культурах, горіхах, грибах, деяких овочах, м’ясі свинини, баранини, яловичини, індички та курки. Цікаво, що організм швидше і легше засвоює цинк з продуктів тваринного походження. Біодоступність цинку у зернових культурах дещо обмежена через фітати — речовини, що перешкоджають засвоєнню мінеральних елементів і погіршують перетравлення білка. Виправити це можна, замочивши бобові й зернові культури на декілька годин у воді. До речі, вегетаріанці через особливості свого харчування отримують велику кількість фітинової кислоти, тому частіше стикаються з дефіцитом мінералів. Вчені виявили, що від нестачі цинку страждали навіть підлітки у Стародавньому Єгипті, в основі раціону яких був хліб та боби. На той час у людей з дефіцитом цинку спостерігалася анемія, карликовість та зниження синтезу статевих гормонів.

Наше тіло задіює цинк фактично скрізь. Мінерал вкрай необхідний для правильної роботи імунної системи, нормального розвитку та функціонування клітин, які регулюють імунну функцію. Цинк підтримує роботу серцево-судинної системи, знижує рівень холестерину і тригліцеридів. Знімає запальні процеси. Бере участь у кровотворенні. Цинк також потрібен для нормального функціонування гіпофіза і підшлункової залози.

Більшість цинку в організмі людини міститься у м’язах, шкірі, волоссі, кістковій та печінковій тканинах. Бере участь у синтезі колагену, а тому є незамінним елементом для нашої краси. Цинк успішно застосовують для лікування різних дерматологічних захворювань.

Серед людей побутує думка, що з міцністю кісток безпосередньо пов’язаний кальцій. Проте цинк не менш важливий для підтримання кісткової маси. Низьке споживання цього мінералу може призвести до ламкості кісток та втрати їх маси, надто у жінок після менопаузи.

Цинк — не просто знайомий зі шкільної лави елемент, а важлива цеглина у фундаменті фортеці під назвою «Здоров’я». Важливо збагачувати свій раціон продуктами, що містять цинк, а також дієтичними добавками, які підтримуватимуть імунітет і стабільну роботу всього організму.

По матеріалах журналу «Тиенс Украина» №07, 2022

Поділитися:

(1 голосов, оценка:голосів, оцінка: 5,00 изз 5)