Кордіцепс – джерело життєвої сили

Капсулы Кордицепс – источник жизненной силы фото - tiens5.com.ua

У давніх медичних трактатах тибету кордіцепс згадується як чудодійний гриб, що допомагає відновитити баланс енергій в організмі людини.

Стародавні китайці вважали, що кордіцепс — це не звичайний гриб, а живий організм. І певною мірою вони були праві. Власне, кордіцепс — це двоєдиний організм: певну частину біологічного циклу він проживає як рослина, іншу — вже як комаха. Його розвиток настільки унікальний, що вражає уяву людини.

Гриб кордіцепс — хижак. Своїми спорами він захоплює тіло гусені, проростає всередину та висмоктує з нього всі поживні речовини, заповнюючи собою. Влітку зі шкідника виростає паросток (тіло кордіцепсу), який далі розвивається самостійно. Саме у такому вигляді гриб кордіцепс і знаходять високо у горах Тибету.

Гриб кордіцепс — хижак, своїми спорами він захоплює тіло гусені фото – tiens5.com.ua

Порошок міцелію (вегетативного тіла) кордіцепса має приємний запах і солодкуватий смак. Це дорога сировина, бо збирають його на висоті понад 3 500 метрів у тінистих місцевостях Тибетського плато, що частково охоплює території Китаю, Індії, Бутану і Непалу.

Здавалося б, аби здешевити кордіцепс і збільшити його популяцію, можна вирощувати гриб штучно, але природа розпорядилася інакше — в лабораторії проростає лише міцелій, який плодових тіл не утворює та антибіотиків не синтезує. Аби гриб набув своєї цілющої сили, йому потрібна гусениця.

Попри те, що за своєю природою кордіцепс є паразитом, він водночас має унікальні оздоровчі властивості. Китайська медицина почала використовувати його майже п’ять тисяч років тому, пізніше цей гриб взяли на озброєння лікарі в усьому світі. Кордіцепс підвищує імунітет, нейтралізує вільні радикали, бореться з різними інфекціями та запаленнями. Використовують його і при хронічній втомі, стресах, частих застудах. Кордіцепс є адаптогеном, який допомагає організму протистояти шкідливим факторам навколишнього середовища.

Найцінніша речовина у ньому — кордіцепін — натуральний антибіотик, який протистоїть патогенним бактеріям і вірусам. А ще активує кровотворення, сприяє розсмоктуванню тромбів, регулює рівень лейкоцитів і тромбоцитів у крові.

Часто кордіцепс застосовують як імуномодулятор: при гіпоіммунних станах підвищує імунітет, ослаблений хворобою, а при аутоімунних станах — навпаки знижує гіперактивність імунної системи.

Різні дослідження доводять, що кордіцепс здатен полегшити симптоми хвороб дихальних шляхів. Це натуральний засіб для профілактики хронічних бронхітів, кашлю та астми. Кордіцепс допомагає провести детоксикацію і покращує кровообіг, завдяки чому поліпшується транспортування кисню до легень.

Насправді це далеко не повний перелік оздоровчих властивостей кордіцепса. Не дарма його називають грибом здоров’я і довголіття. Не вірите? Випробуйте на собі.

По матеріалах журналу «Тіенс Україна» №07, 2022

Поділитися:

(1 голосов, оценка:голосів, оцінка: 5,00 изз 5)